V E SHOPU JE MOŽNO OBJEDNÁVAT( REZERVOVAT), RÁDI UVÍTÁME VAŠE PŘIPOMÍNKY ZA ÚČELEM ZLEPŠENÍ FUNKČNOSTI A PŘEHLEDNOSTI .

jedlý kaštan VIGNOLS -výška cca 150 - 4 letý roubovanec ( dovoz Itálie) - jedlý kaštan

Neohodnoceno
1 780 Kč / ks
Skladem
Varianta

Velmi brzy zrající hybrid  původem z Itálie , ideální jako opylovač pro oastatní odrůdy, plodnost za cca 3-4 roky  a který má  plody sladké chuti ideální na pečení.  Odrůda je vhodná pro naše klimatické pásmo , jako ostatně všechny odrůdy které nabízím , kde pozdě dozrávající odrůdy může poškodit mráz. Jedná se  vyhledávanou odrůdu v Itálii . Výška je v dospělosti  může být až 25-30 m  .  Odrůda je vhodná  do našich klimatických podmínek až do  nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, , ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož kaštanovníku setého. Plody dozrávají koncem října až polovina listopadu ,  ale záleží na průběhu léta . Nástup do plodnosti 3-5 let  podle podmínek .VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi brzy zrající hybrid  původem z Itálie , ideální jako opylovač pro oastatní odrůdy,, plodnost za cca 3-4 roky  a který má  plody sladké chuti ideální na pečení.  Odrůda je vhodná pro naše klimatické pásmo , jako ostatně všechny odrůdy které nabízím , kde pozdě dozrávající odrůdy může poškodit mráz. Jedná se  vyhledávanou odrůdu v Itálii . Výška je v dospelosti  může být až 25-30 m .   Odrůda je vhodná  do našich klimatických podmínek až do  nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož kaštanovníku setého. Plody dozrávají koncem října až polovina listopadu ,  ale záleží na průběhu léta . VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .Nástup do plodnosti 3-5 let  podle podmínek . Odrůda VIGNOLS je velmi oblíbenou odrůdou v jižních zemích právě pro svoji plodnost a odolnost proti houbovým chorobám .

Výška prodávaného stromku je obvykle   kolem 150  cm ( viz aktuální nabídka) .Jsou to  4-leté stromky  - roubované  na podnož  kaštanovníku setého -   dovoz z Itálie . Stromky jsou již vysoké pěkné a vitální. Stromky mají již zapěstovanou korunku a velmi často se pěstují ve formě vícekmenu .Již osvědčené odrůdy, kterým  se v našich  podmínkách daří .Jedná se o velkoplodou odrůdu  jedlého  kaštanu (plody jsou středně velké až velké) odolnou proti horobámroubovanou   DOPORUČUJI  ALESPOŇ MINIMÁLNĚ DVA STROMKY Z DŮVODU KVALITNĚJŠÍHO  OPYLOVÁNÍ  ( čím více stromů tím méně hluchých plodů )

VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

SE STROMKEM DOPORUČUJEME ZAKOUPIT
MYKOHIRZNÍ PŘÍPRAVEK ECTOVIT

STROMKY JE MOŽNO OBJEDNAT(REZERVOVAT)
VE DVOU VARIANTÁCH  A TO :

prostokořenné_- jsou prodávány výhradně z jara a to pouze  do doby rašení , poté již stromky kontejneruji a je možno koupit pouze kontejnerovanou variantu , která je samozřejmě trochu dražší .

kontejnerované  - jejich prodej je možný vždy od cca května do podzima do zámrzu půdy 

JESTLIŽE JE U PRODUKTU ,, momentálně nedostupné -možno rezervovat,,PROVEĎTE NORMÁLNĚ OBJEDNÁVKU , BUDU VÁS VOLAT A DOMLUVÍME SE NA DALŠÍM PODLE TOHO JAK BUDE STROMEK DOSTUPNÝ A JAKÉ BUDE ROČNÍ OBDOBÍ A MOŽNOST VÝSADBY .

DŮLEŽITÉ:
KAŽDOU OBJEDNÁVKU POTVRZUJI A KONZULTUJI ZPĚTNĚ  , STROMY SE OBJEDNÁVAJÍ  U  DODAVATELŮ 
I 2-3  ROKY DOPŘEDU  , NĚKDY DODAVATEL STROMY NEDODÁ NEBO JEJICH KVALITA JE ŠPATNÁ  ,TAK JE NEVEZMU APOD.  ZMĚNU  S VÁMI VŽDY PROBERU TELEFONICKY A NABÍDNU ADEKVÁTNÍ NÁHRADU.
JE  STÁLE SLOŽITĚJŠÍ ZAJISTIT DOVOZ TĚCHTO KRÁSNÝCH STROMŮ A KOUPÍTE U MNĚ POUZE OPRAVDU PRVOTŘÍDNÍ KVALITU . PROSÍM MĚJTE PRO TOTO POCHOPENÍ . 

Velmi často je mi pokládána otázka ,jaký stromek by jsem doporučil tam a tam  a moje odpověď je vždy stejná. Všechny nabízené odrůdy jsou vhodné pro pěstování v našem klimatickém pásmu. Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velmi malé až zanedbatelné  a nelze říci ,že tam a tam se hodí ta a ta odrůda, je to jako  s mnoha jinými stromy ,jestliže stromku podnebí a půda sedne ,bude Vám krásně prosperovat a plodit a jestliže  tam bude nějaký problém ,který se mu nebude líbit tak s tím nic neuděláte.Jestliže chcete jeden stromek výběr je opravdu věcí náhody( doporučuji však z důvodu opylení min 2 stromy) , jestliže chcete dva a více stromů vždy  je lepší mít dva stromky od stejné odrůdy , opylení je vždy mezi stejnou odrůdou kvalitnější. Příklad: jestliže chcete 3 stromy, vemte  z toho určitě 2 stejné odrůdy , jestliže  4 stromy vemte 2 + 2 , jestliže chcete 5 stromků vemte 2 + 3 , jestliže chcete 6 stromků tak 2+2+2 atd.Toto je pouze doporučení z dlouholeté zkušenosti  s pěstováním těchto stromů .  VŠECHNY JSOU NAVZÁJEM MEZI SEBOU SPRAŠNÉ (OPYLUJÍ SE NAVZÁJEM) !!!.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení