V E SHOPU JE MOŽNO OBJEDNÁVAT( REZERVOVAT), RÁDI UVÍTÁME VAŠE PŘIPOMÍNKY ZA ÚČELEM ZLEPŠENÍ FUNKČNOSTI A PŘEHLEDNOSTI .

jedlý kaštan VIGNOLS -výška cca 150 - 4 letý roubovanec ( dovoz Itálie) - jedlý kaštan

1 780 Kč / ks
Skladem
Varianta

Velmi brzy zrající hybrid  původem z Itálie , ideální jako opylovač pro oastatní odrůdy, plodnost za cca 3-4 roky  a který má  plody sladké chuti ideální na pečení.  Odrůda je vhodná pro naše klimatické pásmo , jako ostatně všechny odrůdy které nabízím , kde pozdě dozrávající odrůdy může poškodit mráz. Jedná se  vyhledávanou odrůdu v Itálii . Výška je v dospělosti  může být až 25-30 m  .  Odrůda je vhodná  do našich klimatických podmínek až do  nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, , ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož kaštanovníku setého. Plody dozrávají koncem října až polovina listopadu ,  ale záleží na průběhu léta . Nástup do plodnosti 3-5 let  podle podmínek .VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi brzy zrající hybrid  původem z Itálie , ideální jako opylovač pro oastatní odrůdy,, plodnost za cca 3-4 roky  a který má  plody sladké chuti ideální na pečení.  Odrůda je vhodná pro naše klimatické pásmo , jako ostatně všechny odrůdy které nabízím , kde pozdě dozrávající odrůdy může poškodit mráz. Jedná se  vyhledávanou odrůdu v Itálii . Výška je v dospelosti  může být až 25-30 m .   Odrůda je vhodná  do našich klimatických podmínek až do  nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož kaštanovníku setého. Plody dozrávají koncem října až polovina listopadu ,  ale záleží na průběhu léta . VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .Nástup do plodnosti 3-5 let  podle podmínek . Odrůda VIGNOLS je velmi oblíbenou odrůdou v jižních zemích právě pro svoji plodnost a odolnost proti houbovým chorobám .

Výška prodávaného stromku je obvykle   kolem 150  cm ( viz aktuální nabídka) .Jsou to  4-leté stromky  - roubované  na podnož  kaštanovníku setého -   dovoz z Itálie . Stromky jsou již vysoké pěkné a vitální. Stromky mají již zapěstovanou korunku a velmi často se pěstují ve formě vícekmenu .Již osvědčené odrůdy, kterým  se v našich  podmínkách daří .Jedná se o velkoplodou odrůdu  jedlého  kaštanu (plody jsou středně velké až velké) odolnou proti horobámroubovanou   DOPORUČUJI  ALESPOŇ MINIMÁLNĚ DVA STROMKY Z DŮVODU KVALITNĚJŠÍHO  OPYLOVÁNÍ  ( čím více stromů tím méně hluchých plodů )

VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

SE STROMKEM DOPORUČUJEME ZAKOUPIT
MYKOHIRZNÍ PŘÍPRAVEK ECTOVIT

STROMKY JE MOŽNO OBJEDNAT(REZERVOVAT)
VE DVOU VARIANTÁCH  A TO :

prostokořenné_- jsou prodávány výhradně z jara a to pouze  do doby rašení , poté již stromky kontejneruji a je možno koupit pouze kontejnerovanou variantu , která je samozřejmě trochu dražší .

kontejnerované  - jejich prodej je možný vždy od cca května do podzima do zámrzu půdy 

JESTLIŽE JE U PRODUKTU ,, momentálně nedostupné -možno rezervovat,,PROVEĎTE NORMÁLNĚ OBJEDNÁVKU , BUDU VÁS VOLAT A DOMLUVÍME SE NA DALŠÍM PODLE TOHO JAK BUDE STROMEK DOSTUPNÝ A JAKÉ BUDE ROČNÍ OBDOBÍ A MOŽNOST VÝSADBY .

DŮLEŽITÉ:
KAŽDOU OBJEDNÁVKU POTVRZUJI A KONZULTUJI ZPĚTNĚ  , STROMY SE OBJEDNÁVAJÍ  U  DODAVATELŮ 
I 2-3  ROKY DOPŘEDU  , NĚKDY DODAVATEL STROMY NEDODÁ NEBO JEJICH KVALITA JE ŠPATNÁ  ,TAK JE NEVEZMU APOD.  ZMĚNU  S VÁMI VŽDY PROBERU TELEFONICKY A NABÍDNU ADEKVÁTNÍ NÁHRADU.
JE  STÁLE SLOŽITĚJŠÍ ZAJISTIT DOVOZ TĚCHTO KRÁSNÝCH STROMŮ A KOUPÍTE U MNĚ POUZE OPRAVDU PRVOTŘÍDNÍ KVALITU . PROSÍM MĚJTE PRO TOTO POCHOPENÍ . 

Velmi často je mi pokládána otázka ,jaký stromek by jsem doporučil tam a tam  a moje odpověď je vždy stejná. Všechny nabízené odrůdy jsou vhodné pro pěstování v našem klimatickém pásmu. Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velmi malé až zanedbatelné  a nelze říci ,že tam a tam se hodí ta a ta odrůda, je to jako  s mnoha jinými stromy ,jestliže stromku podnebí a půda sedne ,bude Vám krásně prosperovat a plodit a jestliže  tam bude nějaký problém ,který se mu nebude líbit tak s tím nic neuděláte.Jestliže chcete jeden stromek výběr je opravdu věcí náhody( doporučuji však z důvodu opylení min 2 stromy) , jestliže chcete dva a více stromů vždy  je lepší mít dva stromky od stejné odrůdy , opylení je vždy mezi stejnou odrůdou kvalitnější. Příklad: jestliže chcete 3 stromy, vemte  z toho určitě 2 stejné odrůdy , jestliže  4 stromy vemte 2 + 2 , jestliže chcete 5 stromků vemte 2 + 3 , jestliže chcete 6 stromků tak 2+2+2 atd.Toto je pouze doporučení z dlouholeté zkušenosti  s pěstováním těchto stromů .  VŠECHNY JSOU NAVZÁJEM MEZI SEBOU SPRAŠNÉ (OPYLUJÍ SE NAVZÁJEM) !!!.