V E SHOPU JE MOŽNO OBJEDNÁVAT( REZERVOVAT), RÁDI UVÍTÁME VAŠE PŘIPOMÍNKY ZA ÚČELEM ZLEPŠENÍ FUNKČNOSTI A PŘEHLEDNOSTI .

ECTOVIT - mykorhiza ke kořenům

Tip
190 Kč / ks
Skladem

DOPORUČUJI KOUPIT SE STROMKEM  BALENÍ ECTOVITU . POSTAČÍ PRO VÝSADBU cca  až 10 -ti STROMKŮ. 
Při výsadbě stromku  je doporučeno při výsadbě dodat ke kořenům tuto mykorhizu , přes kterou strom přijímá po celý svůj další život živiny a výrazně mu pomáhá v růstu . Stromy jdou lépe  a rychleji do síly a lépe prosperují .  Při výsadbě stromu jsou dvě možnosti jak mykorhizu stromku dodat  a to  buď , že do substrátu přimícháte  kýbl bukové hrabanky ,která tyto houby již obsahuje a nebo si koupíte  se stromkem   ECTOVIT  , který všechny tyto houby obsahuje . Jedná se čistě přírodní a biologický produkt bez jakékoli chemie. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

DOPORUČUJI KOUPIT SE STROMKEM  BALENÍ ECTOVITU . POSTAČÍ PRO VÝSADBU CCA AŽ 10 -ti STROMKŮ. 
Při výsadbě stromku  je doporučeno při výsadbě dodat ke kořenům tuto  mykorhizu , přes kterou strom přijímá po celý svůj další život živiny a výrazně mu pomáhá v růstu . Stromy jdou lépe a rychleji do síly a lépe prosperují. Při výsadbě stromu jsou dvě možnosti jak mykorhizu stromku dodat  a to  buď , že do substrátu přimícháte   kýbl bukové hrabanky ,která tyto houby již obsahuje a nebo si koupíte  se stromkem   ECTOVIT  , který všechny tyto houby obsahuje . Jedná se čistě přírodní a biologický produkt bez jakékoli chemie. 

Přípravek je vhodný pro:
Některé listnaté dřeviny, např. jedlý kaštan ,buk, dub, lípa, habr, líska, kaštanovník, olše, bříza, topol, vrba aj.

Výhody použití:
- Zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
- Snížení mortality po přesazení
- Výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
- Zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení aj.)

Jak funguje?
Mykorhiza je symbiotický, oboustranně prospěšný vztah rostlin a půdních mykorhizních hub. Jakmile tyto půdní houby přijdou do kontaktu s kořeny rostlin, vytvoří v průběhu několika týdnů rozsáhlou síť podhoubí, která zvýší příjem vody a živin a tím zlepší celkový růst a zdravotní stav rostlin. Mykorhizní houby žijí v půdě a v kořenech rostlin po celou dobu života rostliny.

Dávkovaní a aplikace:
Vysypte obsah sáčku A do 3 litrů vody, přidejte obsah sáčku B (obr.1). Po důkladném promíchání vznikne kašovitá směs, do které se namáčí kořeny tak, aby směs pokryla celý povrch kořenového systému (obr. 2). Rostliny vysazujte ihned po namočení (obr. 3). Spotřebujte namáčecí směs v den přípravy. Z jednoho balení je možné ošetřit přibližně 50 ks jednoletých prostokořenných sazenic, v závislosti na druhu dřeviny a hustotě kořenového systému. 

Doplňující informace:
Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Nepoužívejte systemické fungicidy v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci. Účinky přípravku ECTOVIT® mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Neotevřený přípravek je použitelný po dobu 1 roku od data výroby při správném uskladnění. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě. V případě zasažení očí vypláchněte proudem čisté vody. Při přetrvávajícím podráždění vyhledejte lékařskou pomoc. Není určeno ke konzumaci.

Složení:
Reprodukční částice 4 druhů mykorhizních hub ve formě fragmentů mycelia, vázaného na tekutém nosiči, spory 2 druhů mykorhizních hub vázané na přírodním rašelinovém nosiči, bioaditiva podporující vývoj mykorhizní symbiózy (přírodní humáty, výtažky )