V E SHOPU JE MOŽNO OBJEDNÁVAT( REZERVOVAT), RÁDI UVÍTÁME VAŠE PŘIPOMÍNKY ZA ÚČELEM ZLEPŠENÍ FUNKČNOSTI A PŘEHLEDNOSTI .

jedlý kaštan MARIGOULE 160-180 cm - 3 letý špičák - ( dovoz Francie) - jedlý kaštan

Tip
Neohodnoceno
1 780 Kč / ks
Skladem
Varianta

DOPORUČUJEME !!! -Jedná se o ranější odrůdu kaštanu jedlého která vznikla selekcí hybridních semenáčů ve francouzském regiónu Corréze , které pocházeli v volného opylení Japonského kaštanu (Castanea crenata) a Evropského kaštanu ( Castanea sativa). Stromy jsou pevného a silného vzrůstu dosahujícího výška až 20-25m .  Odrůda byla registrována v roce 1986 . Nástup do plodnosti je rychlý ( obvykle cca 2-3 roky) . Vhodná do nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se metodou IN VITRO ..Odrůda je ranější a z tohoto důvodu je také vhodná pro naše klimatické pásmo, dozrávání konec října až polovina listopadu . VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o ranější odrůdu kaštanu jedlého které vznikli selekcí hybridních semenáčů ve francouzském regionu Corréze , které pocházeli v volného opylení Japonského kaštanu (Castanea crenata) a Evropského aštanu (Castanea sativa).  Stromy jsou pevného a silného vzrůstu dosahujícího výška až 20-25m Odrůda byla registrována v roce 1986 . Nástup do plodnosti je rychlý( obvykle cca 2-3 roky) . Vhodná do nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, , ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož . Odrůda je ranější a z tohoto důvodu je také vhodná pro naše klimatické pásmo, Dozrávání konec října až polovina listopadu .Tato odrůda je zde vysazována již dlouho a velmi se osvědčila .

TATO ODRŮDA JE NABÍZENA I JINÝMI ZAHRADNICTVÍMI ,ALE JIŽ NEUVÁDÍ  VELIKOST STROMU, SAMOZŘEJMĚ , ŽE SE JEDNÁ O MALÝ PROUTEK  A Z TOHOTO DŮVODU TAKÉ VELIKOST U STROMKU NEUVÁDÍ , U MNĚ KOUPÍTE JIŽ PĚKNÝ VELKÝ ŠPIČÁK .

Výška prodávaného stromku je obvykle   150 - 200 cm ( viz aktuální nabídka) .Jsou to  3-leté    -   dovoz z Francie.  Stromky jsou již vysoké pěkné a vitální.Jedná se o  špičáky takže  korunku možno zapěstovat ve výšce v jaké budete chtít ( doporučeno cca 160 cm nad kořenovým krčkem). Již osvědčené odrůdy  kterým  se v našich  podmínkách daří .Jedná se o velkoplodou odrůdu  jedlého  kaštanu (plody jsou středně velké až velké) odolnou proti horobámroubovanou   DOPORUČUJI  ALESPOŇ MINIMÁLNĚ DVA STROMKY Z DŮVODU KVALITNĚJŠÍHO  OPYLOVÁNÍ  ( čím více stromů tím méně hluchých plodů )

VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

SE STROMKEM DOPORUČUJEME ZAKOUPIT
MYKOHIRZNÍ PŘÍPRAVEK ECTOVIT

STROMKY JE MOŽNO OBJEDNAT(REZERVOVAT)
VE DVOU VARIANTÁCH  A TO :

prostokořenné_- jsou prodávány výhradně z jara a to pouze  do doby rašení , poté již stromky kontejneruji a je možno koupit pouze kontejnerovanou variantu , která je samozřejmě trochu dražší .

kontejnerované  - jejich prodej je možný vždy od cca května do podzima do zámrzu půdy 

JESTLIŽE JE U PRODUKTU ,, momentálně nedostupné -možno rezervovat,,PROVEĎTE NORMÁLNĚ OBJEDNÁVKU , BUDU VÁS VOLAT A DOMLUVÍME SE NA DALŠÍM PODLE TOHO JAK BUDE STROMEK DOSTUPNÝ A JAKÉ BUDE ROČNÍ OBDOBÍ A MOŽNOST VÝSADBY .

DŮLEŽITÉ:
KAŽDOU OBJEDNÁVKU POTVRZUJI A KONZULTUJI ZPĚTNĚ  , STROMY SE OBJEDNÁVAJÍ  U  DODAVATELŮ 
I 2-3  ROKY DOPŘEDU  , NĚKDY DODAVATEL STROMY NEDODÁ NEBO JEJICH KVALITA JE ŠPATNÁ  ,TAK JE NEVEZMU APOD.  ZMĚNU  S VÁMI VŽDY PROBERU TELEFONICKY A NABÍDNU ADEKVÁTNÍ NÁHRADU.
JE  STÁLE SLOŽITĚJŠÍ ZAJISTIT DOVOZ TĚCHTO KRÁSNÝCH STROMŮ A KOUPÍTE U MNĚ POUZE OPRAVDU PRVOTŘÍDNÍ KVALITU . PROSÍM MĚJTE PRO TOTO POCHOPENÍ . 

Velmi často je mi pokládána otázka ,jaký stromek by jsem doporučil tam a tam  a moje odpověď je vždy stejná. Všechny nabízené odrůdy jsou vhodné pro pěstování v našem klimatickém pásmu. Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velmi malé až zanedbatelné  a nelze říci ,že tam a tam se hodí ta a ta odrůda, je to jako  s mnoha jinými stromy ,jestliže stromku podnebí a půda sedne ,bude Vám krásně prosperovat a plodit a jestliže  tam bude nějaký problém ,který se mu nebude líbit tak s tím nic neuděláte.Jestliže chcete jeden stromek výběr je opravdu věcí náhody( doporučuji však z důvodu opylení min 2 stromy) , jestliže chcete dva a více stromů vždy  je lepší mít dva stromky od stejné odrůdy , opylení je vždy mezi stejnou odrůdou kvalitnější. Příklad: jestliže chcete 3 stromy, vemte  z toho určitě 2 stejné odrůdy , jestliže  4 stromy vemte 2 + 2 , jestliže chcete 5 stromků vemte 2 + 3 , jestliže chcete 6 stromků tak 2+2+2 atd.Toto je pouze doporučení z dlouholeté zkušenosti  s pěstováním těchto stromů .  VŠECHNY JSOU NAVZÁJEM MEZI SEBOU SPRAŠNÉ (OPYLUJÍ SE NAVZÁJEM) !!!.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení