V E SHOPU JE MOŽNO OBJEDNÁVAT( REZERVOVAT), RÁDI UVÍTÁME VAŠE PŘIPOMÍNKY ZA ÚČELEM ZLEPŠENÍ FUNKČNOSTI A PŘEHLEDNOSTI .

jedlý kaštan MARIGOULE 160-180 cm - 3 letý špičák - ( dovoz Francie) - jedlý kaštan

Tip
1 980 Kč / ks
Skladem
Varianta

DOPORUČUJEME !!! -Jedná se o ranější odrůdu kaštanu jedlého která vznikla selekcí hybridních semenáčů ve francouzském regiónu Corréze , které pocházeli v volného opylení Japonského kaštanu (Castanea crenata) a Evropského kaštanu ( Castanea sativa). Stromy jsou pevného a silného vzrůstu dosahujícího výška až 20-25m .  Odrůda byla registrována v roce 1986 . Nástup do plodnosti je rychlý ( obvykle cca 2-3 roky) . Vhodná do nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se metodou IN VITRO ..Odrůda je ranější a z tohoto důvodu je také vhodná pro naše klimatické pásmo, dozrávání konec října až polovina listopadu . VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o ranější odrůdu kaštanu jedlého které vznikli selekcí hybridních semenáčů ve francouzském regionu Corréze , které pocházeli v volného opylení Japonského kaštanu (Castanea crenata) a Evropského aštanu (Castanea sativa).  Stromy jsou pevného a silného vzrůstu dosahujícího výška až 20-25m Odrůda byla registrována v roce 1986 . Nástup do plodnosti je rychlý( obvykle cca 2-3 roky) . Vhodná do nadmořské výšky do cca 600 m.n.m, , ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh. Množí se roubováním na podnož . Odrůda je ranější a z tohoto důvodu je také vhodná pro naše klimatické pásmo, Dozrávání konec října až polovina listopadu .Tato odrůda je zde vysazována již dlouho a velmi se osvědčila .

TATO ODRŮDA JE NABÍZENA I JINÝMI ZAHRADNICTVÍMI ,ALE JIŽ NEUVÁDÍ  VELIKOST STROMU, SAMOZŘEJMĚ , ŽE SE JEDNÁ O MALÝ PROUTEK  A Z TOHOTO DŮVODU TAKÉ VELIKOST U STROMKU NEUVÁDÍ , U MNĚ KOUPÍTE JIŽ PĚKNÝ VELKÝ ŠPIČÁK .

Výška prodávaného stromku je obvykle   150 - 200 cm ( viz aktuální nabídka) .Jsou to  3-leté    -   dovoz z Francie.  Stromky jsou již vysoké pěkné a vitální.Jedná se o  špičáky takže  korunku možno zapěstovat ve výšce v jaké budete chtít ( doporučeno cca 160 cm nad kořenovým krčkem). Již osvědčené odrůdy  kterým  se v našich  podmínkách daří .Jedná se o velkoplodou odrůdu  jedlého  kaštanu (plody jsou středně velké až velké) odolnou proti horobámroubovanou   DOPORUČUJI  ALESPOŇ MINIMÁLNĚ DVA STROMKY Z DŮVODU KVALITNĚJŠÍHO  OPYLOVÁNÍ  ( čím více stromů tím méně hluchých plodů )

VŠECHNY MNOU DODÁVANÉ STROMKY MAJÍ PLATNÝ ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PAS .

SE STROMKEM DOPORUČUJEME ZAKOUPIT
MYKOHIRZNÍ PŘÍPRAVEK ECTOVIT

STROMKY JE MOŽNO OBJEDNAT(REZERVOVAT)
VE DVOU VARIANTÁCH  A TO :

prostokořenné_- jsou prodávány výhradně z jara a to pouze  do doby rašení , poté již stromky kontejneruji a je možno koupit pouze kontejnerovanou variantu , která je samozřejmě trochu dražší .

kontejnerované  - jejich prodej je možný vždy od cca května do podzima do zámrzu půdy 
POZOR DŮLEŽITÉ- PAKLIŽE JE U STROMKU DOSTUPNÁ KONTEJNEROVANÁ VARIANTA A VYBERETE SI ZASLÁNÍ TOP TRANSEM , SAZENICE Z KONTEJNERU VYJÍMÁM A BALÍM  JE  DO STRETCH FOLIE  A TO Z DŮVODU PŘEPRAVY, VELKÝ PEVNÝ KONTEJNER NELZE ZABALIT A NENÍ MOŽNÉ JEJ ZASLAT . PŘI OSOBNÍM ODBĚRU JSOU STROMKY I S KONTEJNEREM .   

JESTLIŽE JE U PRODUKTU ,, momentálně nedostupné -možno rezervovat,,PROVEĎTE NORMÁLNĚ OBJEDNÁVKU , BUDU VÁS VOLAT A DOMLUVÍME SE NA DALŠÍM PODLE TOHO JAK BUDE STROMEK DOSTUPNÝ A JAKÉ BUDE ROČNÍ OBDOBÍ A MOŽNOST VÝSADBY .

DŮLEŽITÉ:
KAŽDOU OBJEDNÁVKU POTVRZUJI A KONZULTUJI ZPĚTNĚ  , STROMY SE OBJEDNÁVAJÍ  U  DODAVATELŮ 
I 2-3  ROKY DOPŘEDU  , NĚKDY DODAVATEL STROMY NEDODÁ NEBO JEJICH KVALITA JE ŠPATNÁ  ,TAK JE NEVEZMU APOD.  ZMĚNU  S VÁMI VŽDY PROBERU TELEFONICKY A NABÍDNU ADEKVÁTNÍ NÁHRADU.
JE  STÁLE SLOŽITĚJŠÍ ZAJISTIT DOVOZ TĚCHTO KRÁSNÝCH STROMŮ A KOUPÍTE U MNĚ POUZE OPRAVDU PRVOTŘÍDNÍ KVALITU . PROSÍM MĚJTE PRO TOTO POCHOPENÍ . 

Velmi často je mi pokládána otázka ,jaký stromek by jsem doporučil tam a tam  a moje odpověď je vždy stejná. Všechny nabízené odrůdy jsou vhodné pro pěstování v našem klimatickém pásmu. Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velmi malé až zanedbatelné  a nelze říci ,že tam a tam se hodí ta a ta odrůda, je to jako  s mnoha jinými stromy ,jestliže stromku podnebí a půda sedne ,bude Vám krásně prosperovat a plodit a jestliže  tam bude nějaký problém ,který se mu nebude líbit tak s tím nic neuděláte.Jestliže chcete jeden stromek výběr je opravdu věcí náhody( doporučuji však z důvodu opylení min 2 stromy) , jestliže chcete dva a více stromů vždy  je lepší mít dva stromky od stejné odrůdy , opylení je vždy mezi stejnou odrůdou kvalitnější. Příklad: jestliže chcete 3 stromy, vemte  z toho určitě 2 stejné odrůdy , jestliže  4 stromy vemte 2 + 2 , jestliže chcete 5 stromků vemte 2 + 3 , jestliže chcete 6 stromků tak 2+2+2 atd.Toto je pouze doporučení z dlouholeté zkušenosti  s pěstováním těchto stromů .  VŠECHNY JSOU NAVZÁJEM MEZI SEBOU SPRAŠNÉ (OPYLUJÍ SE NAVZÁJEM) !!!.